Podjazd z kostki brukowej – atrakcyjne i praktyczne rozwiązanie

Podjazd to ostateczny odcinek drogi prowadzący do naszego budynku, garażu czy wiaty garażowej. Jest bardzo istotną częścią całej nieruchomości. Często pełni rolę reprezentacyjną, ponieważ w pewnym sensie „zaprasza” do wjazdu na posesję.

Podjazd powinien być estetyczny i zadbany. Utrzymany w stylistyce całej nieruchomości, a w szczególności spójny z pozostałymi okładzinami nawierzchni. Niezwykle istotne jest również, by był również wytrzymały, trwały i bezpieczny. Doskonałym budulcem podjazdu jest więc kostka brukowa, która spełnia oba jego najważniejsze założenia.

Kostka brukowa ma więcej zalet. Jest stosunkowo tania. Jej montaż jest prosty i szybki. Łatwo można też zdemontować czy wymienić poszczególne elementy. Co ważne w tym przypadku – utrzymanie jej w czystości nie sprawia kłopotów. Podjazd, z racji swojego przeznaczenia podlega częstym i dużym naciskom. Odpowiednio dobrana kostka, czyli taka o grubości ok. 8 cm, da gwarancję jego wytrzymałości, nawet w przypadku bardzo dużych obciążeń (np. samochodów ciężarowych). Kostki brukowe mają dużą odporność mechaniczną i niską nasiąkliwość. Są również niewrażlie na zmienne warunki atmosferyczne.

W ofercie firmy ABW Superbruk można znaleźć kilka różnorodnych propozycji kostek brukowych odpowiednich do budowy podjazdu. Doskonałe będą do tego wielkoformatowe betonowe Płyty VIP. Dostępne w czterech formatach: od 30×40 do 40×70 cm oraz w trzech odcieniach: brązowym (wenge), szarym (granite) oraz szaro-pomarańczowym (alhambra). Idealne do zabudowań utrzymanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Są ekskluzywne, zbudowany z nich, okazały podjazd zdecydowanie podniesie prestiż całej nieruchomości.

Kolejną propozycją kostek brukowych odpowiednich do budowy podjazdu jest linia Linear. Kostki te zostały poddane zaawansowanym procesom uszlachetniającym, dzięki czemu są idealnie gładkie, połyskujące i aksamitne w dotyku. Dostępne w czterech kolorystykach: jasno szarej (silver), ciemno szarej (zebra), brązowej (toffee) oraz zółtej (sabia).  Są modularne i występują w 7 różnorodnych formatach. Kostki Linear można układać, tworząc bardzo atrakcyjne wizualnie kompozycje, zestawiając różne formaty i kolory.

Linią utrzymaną w zupełnie innej stylistyce jest Super Mozaik. To zestaw drobnych, prostokątnych  kostek brukowych. Poszczególne elementy są niewielkie, dzięki temu bardziej plastyczne w układaniu. Można w nich łatwo tworzyć łuki czy obłe kształty (np. rondo ułatwiające komunikacje na rozległym podjeździe). Super Mozaik wyróżnia strukturalna powierzchnia z drobnych kamyczków. Kostki posiadają naturalny, szlachetny wygląd. Dostępne są w pięciu kolorach: carbon, burbon, żółty, zebra i silver.

Na podjazd do nieruchomości utrzymanych w sielskiej czy rustykalnej stylistyce idealne będą kostki Mozaik z grupy produktowej Stare Miasto. Są one technologicznie postarzane w procesie produkcji. Zyskują więc lekko dziki wygląd wiekowego kamienia, zaakcentowany przez naturalne odcienie: grafitowy, szary, brązowy oraz barwy jesieni.

Ostatnią propozycją okładziny podjazdu, jest Mozaik z grupy produktowej Szlachetne Kostki Płukane. Kostki te są wyprodukowane ze szlachetnych kruszyw najwyższej jakości, które w wyniku procesu produkcyjnego płukania wodą, zostają odsłonięte na powierzchni kostki, tworząc wyjątkowo estetyczna, różnobarwną strukturę. Chropowatość kostki zwiększa przyczepność i ułatwia poruszanie się po nim, także przy złych warunkach atmosferycznych. Mozaik Płukany dostępny jest w trzech świeżych kolorach: perłowym, szarym i czarnym. Doskonałe łączy się z nowoczesną architekturą.