Krawężniki betonowe – ogrodowe drogowe chodnikowe

Krawężniki betonowe

Krawężniki betonowe są jednym z najważniejszych elementów obramowania m.in. powierzchni brukowej. Podobnie jak inne obrzeża betonowe pełnią funkcję wzmocnienia nawierzchni, stabilizacji jej krawędzi i zabezpieczenia przed rozsuwaniem. Stosowane jako obramowanie ścieżek, podjazdów, chodników i alejek służą również oddzieleniu powierzchni komunikacyjnych oraz stref o różnym przeznaczeniu.

Ze względu na wysoki wskaźnik wytrzymałości, którym charakteryzują się wyroby z betonu, krawężniki z powodzeniem funkcjonują w miejscach, w których odbywa się ruch kołowy. Wybór i zastosowanie krawężników zależy przede wszystkim od przeznaczenia nawierzchni, na której mają zostać zamontowane.

W ofercie firmy ABW Superbruk dostępne są krawężniki betonowe lekkie ( łukowy, skośny, prosty, najazdowy). Produkty z tej grupy znajdują zastosowanie w budowie dróg użyteczności publicznej, dróg lokalnych, parkingów oraz prywatnych posesji. Przeznaczone są do funkcjonowania wszędzie tam, gdzie odbywa się transport lekki.

Drugą grupą dostępną w ofercie naszej firmy są krawężniki betonowe ciężkie (łukowy, skośny, prosty, najazdowy). Produkty te cechuje wyjątkowa wytrzymałości. Stosowane są na nawierzchniach, na których przewidziany jest transport ciężki – drogi krajowe, autostrady, place manewrowe, magazynowe, parkingi.

Krawężniki z betonu posiadają wspólny mianownik – wytrzymałość, jednak każdy z nich różni się kształtem, który decyduje o ich przeznaczeniu niezależnie, czy znajdują się na posesji prywatniej, czy w miejscach użyteczności publicznej.

Krawężnik łukowy betonowy przeznaczony jest do tworzenia wszelkiego rodzaju łuków, zakrętów i okręgów. Duży wybór wariantów wymiarowych umożliwia tworzenie dowolnej aranżacji obramowania.

Krawężnik skośny betonowy jest elementem uzupełniającym pozostałe krawężniki (głównie proste i najazdowe). Wykorzystywany jest przy budowach różnego rodzaju najazdów i podjazdów.

Krawężnik prosty betonowy stosowany jest w miejscach tworzenia krawędzi prostych.

Krawężnik najazdowy betonowy stworzony został z myślą o budowie podjazdów i najazdów zarówno przy drogach użyteczności publicznej, jak i prywatnych posesjach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi krawężników betonowych dostępnych w ofercie naszej firmy.