Kostka brukowa Hexagon linia Modern Line – inspirujący świat sześciokątów.

Gdyby w czasach, w których bruk kojarzył się głównie z chłodnym, szarym betonem wyściełającym podwórka i place zabaw miejskich blokowisk, oznajmić, że w przyszłości płyty i kostka brukowa będą stanowiły źródło niekończących się inspiracji aranżacji przestrzeni zewnętrznych, z pewnością spotkałoby się to z niedowierzaniem. Tym bardziej stwierdzenie, że na rynku dostępna będzie kostka brukowa heksagonalna, brzmiałoby zapewne niczym język pochodzący z innej planety.

 Estetyczne i ciekawe aranżacje przestrzeni z wykorzystaniem kostki brukowej sześciokąt

Dziś nikogo już nie dziwią wszechobecne aranżacje przestrzeni z wykorzystaniem kostki brukowej, których dopełnieniem są również elementy wykonane z tego samego materiału. Produkt, który dawniej służył głównie, jako utwardzenie podjazdów, parkingów i innych zewnętrznych powierzchni użytkowych, dziś staje się źródłem inspiracji dla wielu architektów. Dając możliwość stworzenia niesamowitych aranżacji przydomowej lub miejskiej przestrzeni. Producenci oferują bogatą gamę kształtów i kolorów kostek brukowych, które pozwalają stworzyć już nie tylko praktyczne i estetyczne rozwiązanie, ale również ciekawe wzory z wykorzystaniem gry kolorów.

Sześciokątna kostka brukowa – dostępna w ofercie firmy SuperBruk.

Kostka brukowa sześciokątna to jeden z produktów dostępnych w ofercie linii Moder Line firmy Superbruk. Oryginalny kształt sześciokąta sprawił, że produkt znany jest również pod potoczną nazwą – kostka brukowa plaster miodu. Inspiracją do stworzenia kolekcji nie była jednak natura, lecz udział w międzynarodowych targach designu, który w połączeniu z analizą rynku i panujących na nim trendów sprawił, że oferta firmy Superbruk wzbogaciła się o nowy produkt – kostkę brukową Hexagon.   Stworzona w cenionym przez architektów i designerów kształcie sześcioboku w ofercie firmy Superbruk, dostępna jest w trzech kolorach z tej samej gamy szarości – light grey, soft  grey i dark grey.

Hexagon – kształ który od lat inspiruje projektantów i architektów.

Ten geometryczny kształt pojawił się w architekturze już dawno temu, będąc kontrastem dla bardziej wówczas popularnych kwadratów i prostokątów. Jak przekonują eksperci to największy trend urządzania wnętrz ostatnich lat. I choć trendy mają to do siebie, że pojawiają się i znikają – ten nie zniknął, co więcej przekształcił się w prawdziwy boom. Inspirację sześciokątem oglądać mogliśmy dotąd w postaci płytek i płyt ceramicznych wykorzystywanych w aranżacjach kuchni i łazienek. Z czasem heksagonalne kształty pojawiły się również w pozostałych domowych przestrzeniach – na ścianach i podłogach salonów, sypialni. Ten nowoczesny „plaster miodu” zyskał swoich zwolenników także wśród projektantów mebli, materiałów wykończeniowych oraz dodatków do wnętrz. Teraz przyszedł czas, aby wyjść na zewnątrz.

Heksagonalna kostka brukowa – lider i wyznacznik trendów architektury ogrodowej.

Nie bez powodu heksagonalny kształt kostki brukowej pozwala utrzymać ją w czołówce trendów architektury ogrodowej. Sześciokąt równoboczny postrzegany jest często jako figura idealna, posiadająca doskonałą symetrię, a ta z kolei umożliwia tworzenie z niego zróżnicowanych układów przestrzennych. Dodatkowo dzięki elementom uzupełniającym, służącym do wykańczania można zamknąć układ tworzonej nawierzchni w formie prostokąta lub kwadratu.

Kompozycja z brukowych sześcianów wzbogaci i nada każdej przestrzeni ogrodowej charakteru, który zaciekawi i zaintryguje. Kolory, które można dowolnie ze sobą komponować i zestawiać umożliwiają tworzenie patchworkowych kompozycji. Bardziej odważni wizjonerzy decydują się również na pojedyncze wykorzystanie heksagonalnych kostek brukowych, układając je w równych odstępach z minimalnym przesunięciem tworzą ścieżki oraz deptaki prowadzące w głąb ogrodowych zakamarków.

 

Sześciokątna kostka brukowa – doskonały kształt i wytrzymały produkt z betonu.

Sześciokątna kostka brukowa oprócz kuszących całą masą możliwości aranżacyjnych – kształtów posiada jeszcze jedną, niepodważalną zaletę – trwałość.

Nie od dziś wiadomo bowiem, że jest to produkt odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne zapewniając tym samym gwarancję długotrwałego i komfortowego użytkowania. Kostka brukowa niezależnie od kształtu i aranżacji to wybór gwarantujący oszczędność.

Fascynujący świat sześciokątów – geometria, przyroda i projektowanie graficzne.

Jedni sukces aranżacyjnej fascynacji sześciokątem przypisują geometrii, sądząc, że heksagonalne płytki, meble, kostki brukowe powstały na skutek inspiracji figurą geometryczną jakim jest sześciokąt. Inni dopatrują się jej w naturze – bo to ponoć nic innego, jak „skradziony” pszczołom plaster miodu przeniesiony do architektury. Są też tacy, którzy twierdzą, że heksagon swoją popularność zawdzięcza grafikom, którzy tworząc logotypy firm, bardzo chętnie wpisywali je właśnie w kształt sześciokąta.

Tak, jak każdy sukces, tak i trend heksagonu ma wielu „ojców”. Niezależnie jednak od inspiracji jego stworzenia jedno jest pewne – wykorzystanie go w produkcji heksagonalnej kostki brukowej daje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni zewnętrznych.

 

 

 

Przeczytaj również: Płyta tarasowa OSLO – pierwsza nowość z serii betonowych produktów premium Nord Line


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jak dobrać kolor kostki do ogrodu?

Wybór koloru kostki brukowej powinien harmonizować z otoczeniem i architekturą domu. Superbruk oferuje kostkę Hexagon w trzech kolorach szarości, które można łączyć, tworząc spójne kompozycje.

Czy kostka Hexagon nadaje się na podjazd?

Tak, dzięki swojej wytrzymałości kostka Hexagon jest idealna na podjazdy, ścieżki oraz tarasy, łącząc funkcjonalność z estetyką.

Jakie są zalety heksagonalnego kształtu kostki?

Heksagonalny kształt umożliwia tworzenie unikatowych wzorów i kompozycji, dodając przestrzeni zewnętrznej charakteru i nowoczesności.

Jak utrzymywać kostkę brukową Hexagon?

Kostka brukowa Hexagon wymaga regularnego czyszczenia i impregnacji, co zapewni jej długotrwały wygląd i trwałość.

Skąd czerpać inspiracje do aranżacji kostką Hexagon?

Inspiracje można czerpać z katalogów firmy Superbruk, projektów architektonicznych oraz stron internetowych poświęconych aranżacji przestrzeni zewnętrznych.