Przygotowany na profesjonalnej linii technologicznej zapewnia odpowiednią wytrzymałość, jest neutralny dla środowiska, odporny na działanie trudnych warunków pogodowych. Czy jako bloczek fundamentowy, czy w innej roli – zapewnia trwałość gotowej konstrukcji.
Popularne zastosowania w budownictwie:
Z bloczkiem betonowym pominąć można kilka etapów dotyczących dojrzewania betonu na budowie – dostarczany w postaci elementów gotowych do użycia – pozwala niezwłocznie rozpocząć prace budowlane, modernizacyjne, wykończeniowe.
- Idealny do zbudowania fundamentów.
◦ Ława fundamentowa wylewana jest często z użyciem betonu określonej klasy, lecz mogą ją tworzyć również bloczki, gdy ułoży się je na warstwie podkładowej tzw. chudego betonu (maksymalna wytrzymałość to 10 MPa), a dodatkowo zastosuje zbrojenie nad i pod bloczkami.
◦ Ściany fundamentowe pod lub nad powierzchnią gruntu murowane są szybko dzięki foremnym kształtom gotowych elementów oraz możliwości wygodnego ich docinania. Z wysokiej klasy zaprawą klejową lub cementową prace zakończą się w terminie, a fundament będzie gotowy do dalszych działań.
◦ Zastosowanie bloczków betonowych w miejsce fundamentów wylewanych pozwala na rezygnację z konieczności wykonywania szalunków. - Niezawodny w budowaniu ścian piwnic.
◦ Dostosowuje się do projektu wyższych kondygnacji. Gdy potrzebne jest murowanie ściany dwuwarstwowej, przygotowanej między innymi do ułożenia warstwy ociepleniowej, bloczki betonowe z pewnością się sprawdzą.
◦ W przeciwieństwie do betonu komórkowego oraz pustaków o dużych wolnych przestrzeniach bloczek betonowy nie jest nasiąkliwy, zachowuje odporność na działanie wód gruntowych z odpowiednią warstwą izolacyjną. - Odpowiedni do wznoszenia ścian konstrukcyjnych oraz działowych.
◦ Komfortowe wznoszenie ścian konstrukcyjnych jest ważne tak z punktu widzenia wykonawcy, jak też przyszłego właściciela danego obiektu. Zastosowanie nowoczesnych zapraw pozwalaja dodatkowo skrócić czas wykonania robót i przejście do dalszych etapów robót.
◦ Temat ścian działowych dotyczy nowo powstających budynków, ale też prac remontowych, modernizacyjnych, adaptacyjnych. Zwłaszcza w dużych, kilkukondygnacyjnych obiektach bloczki betonowe to istotne udogodnienie.
O bloczku betonowym w kontekście podmurówek, słupów i murków ogrodzeń:
Współpraca z producentem kostki brukowej i elementów betonowych to również możliwość zamówienia solidnych ogrodzeń.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na podmurówki. Mają one różną postać zależnie od rodzaju ogrodzenia, określoną wysokość, jedną lub dwie warstwy. Bloczki to swoboda układania podmurówek na dowolnym gruncie, gdy zapewniona zostanie odpowiednia stabilizacja, na przykład w postaci gęstego betonu.
Następnie wykonane mogą zostać słupy, do których ustawienia również warto użyć gotowych bloczków. To ekonomiczna wersja na tle ogrodzeń łupanych, klinkierowych i innych, a jednocześnie estetyczna, pasująca do prostych, nowoczesnych zabudowań. Między słupami mocowane są furtki, panele i przęsła bramy lub siatka ogrodzeniowa.
Podstawą przy pochyłym gruncie mogą być również niewielkie murki oporowe. Pełnią one wtedy dwie funkcje: stabilizują skarpy, zapobiegając osuwaniu się ziemi, a jednocześnie pełnią rolę solidnej podmurówki pod wspomniane już wyżej przęsła, panele, siatkę ogrodzeniową.
Tam, gdzie wykorzystamy bloczek betonowy, powstaną solidne konstrukcje.
Na przykładzie zrealizowanych i bieżących inwestycji realizacji z Białegostoku wiemy, że popularność bloczków jest równie duża wśród firm budującym domy osobom prywatnym, jak też wśród deweloperów, związanych z budownictwem na większą skalę.
Niezależnie od potrzeb wybieraj wyłącznie solidny asortyment, spełniający odgórne normy. To gwarancja powodzenia realizacji i bezpieczeństwa przyszłych użytkowników.