Historia naszej firmy

ABW SUPERBRUK Sp. z o.o. jest firmą o wieloletnim doświadczeniu w branży związanej z drogownictwem. Od 1992 roku zajmuje się produkcją betonowych elementów wibroprasowanych, a od 1995 roku świadczy również usługi w zakresie wykonywania nawierzchni drogowych z materiałów własnej produkcji.

Jesteśmy największym w regionie producentem kostki brukowej. Na początku działalności dysponowaliśmy jedną linią produkcyjną składającą się z maszyn pochodzących z Republiki Południowej Afryki. Jednak w związku z szybko rosnącym zainteresowaniem wyrobami firmy postawiliśmy na prężny rozwój technologiczny naszych procesów produkcyjnych. W 1999 roku dokonaliśmy modernizacji zakładu uruchomiając drugą linię produkcyjną, następnie w 2005 roku trzecią a w 2010 czwartą. Nowe maszyny wibroprasujące Multimat pochodzą od czołowego światowego producenta – firmy HESS Group, a system produkcji kontrolowany jest komputerowo, zapewniając pełną powtarzalność parametrów jakościowych produktów..

ABW Superbruk kiedyśW roku 2012 zrealizowaliśmy kolejny prorozwojowy projekt w postaci zakupu i uruchomienia nowoczesnej linii technologicznej do uszlachetniania kostki brukowej. Zastosowana technologia jest pierwszym tego typu wdrożeniem w Polsce. W procesie uszlachetniania kostka poddawana jest różnym etapom mechanicznej obróbki powierzchni, co nadaje jej estetyczny i naturalny wygląd. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z gamą produktów z grup VIP line, CITY line oraz SUN line.

Pragniemy zaoferować naszym klientom wyroby najwyższej jakości, w bogatym wyborze kształtów i kolorów. Mocne, trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki komputeryzacji procesów technologicznych, zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i jednoczesnym stałym mikrofalowym kontrolowaniu wilgotności betonu nasz asortyment spełnia normy europejskie, co zostało potwierdzone przez Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Duże zaufanie zyskujemy dzięki przeprowadzaniu bieżących badań w ramach zakładowej kontroli produkcji we własnym laboratorium oraz przy współpracy z firmą Schomburg Laboratorium. W związku z tym wszystkie produkowane przez nas materiały betonowe posiadają znak CE i spełniają europejskie normy budowlane. Dlatego z pełnym przekonaniem udzielamy wieloletniej gwarancji na nasze wyroby.

ABW Superbruk dziś