Aktualności

11-10-2017

Beton w architekturze krajobrazu

Zapraszamy do udziału w panelu biznesowo-dyskusyjnym pt. „Beton w architekturze krajobrazu”.

Spotkania skierowane są do architektów i projektantów. Zapewniamy wymianę wiedzy i doświadczeń oraz budowanie sieci kontaktów. Zgłoszenia chęci uczestnictwa w panelu oraz zapytania po szczegółowe informacje można kierować pod adres: mwegrzynowska@superbruk.com.pl lub pod nr tel. 693 278 126


1-150b3620105faf00d54892e39519c6a7.jpg

26-04-2017

Jubileusz 25-lecia ABW Superbruk

ABW Superbruk, jeden z wiodących producentów kostki brukowej w Polsce, lider branży w północno-wschodniej cześci kraju, obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz 25-lecia działalności na rynku. 

Historia 25 lat sukcesu
Historia firmy ABW Superbruk rozpoczęła się w roku 1992. Trzech młodych ludzi, zainspirowanych lekturą epokowego dzieła Władysława Rejmonta pt. „Ziemia obiecana” postanowiło wspólnie zrealizować wielkie marzenie o  założeniu prywatnego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Nie posiadali dużego kapitału inwestycyjnego, ale wyróżniały ich determinacja, entuzjazm i chęć do ciężkiej pracy. Sprzyjająca okazała się sytuacja gospodarcza. Początek lat 90-tych był czasem dynamicznego rozwoju i ogromnego wzrostu popytu, przy jednocześnie niewielkiej konkurencji. Juliusz Antoniuk, Krzysztof Bargłowski i Krystian Waszkuć odnaleźli swoją niszę na rynku i tak narodziło się ABW Superbruk – przedsiębiorstwo produkujące kostkę brukową. Od początku działalności firmy  najważniejsze były 2 wartości – pasja do pracy i chęć ciągłego rozwoju. Są one do dziś nieodzownym elementem filozofii przedsiębiorstwa. Maszyna, która stała się podstawą pierwszej linii produkcyjnej została sprowadzona z  Republiki Południowej Afryki. W zakładzie rozpoczęto produkcję betonowych materiałów wibroprasowych. Rynek zareagował entuzjastycznie, a popyt na kostki Superbruk, szybko przewyższył moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Pierwsze sukcesy stały się impulsem, by wypracowane środki zainwestować w dalszy rozwój firmy. W 1999 roku uruchomiono drugą linię technologiczną – do produkcji kostek brukowych oraz płyt chodnikowych i betonowych, a w 2005 kolejną, na której powstawały kostki inwestycyjne i wysokie elementy. Następne lata to dalszy dynamiczny rozkwit firmy i systematyczne zwiększanie wolumenu sprzedaży. W 2010 roku realizowano dużą i bardzo istotną z punktu widzenia rozwoju oferty produktowej inwestycję. Wdrożono linię do produkcji szlachetnych kostek brukowych. Dwa lata później uzupełniono ją o innowacyjną i pierwszą na  polskim rynku linię technologiczną do uszlachetniania kostki brukowej, a w 2015 o linię do produkcji szlachetnych kostek płukanych. Dzięki temu  Superbruk może poszczycić się dziś kompleksową i różnorodną ofertą produktów klasy Premium, wyróżniających się znakomitą jakością, atrakcyjnym wzornictwem, bogatą kolorystyką i dbałością o każdy detal. Firma stale się rozwija, utrzymując wysoki poziom innowacyjności,  unowocześniając swój park maszynowy. W ostatnim roku wdrożono nowatorskie blaty do produkcji kostki brukowej z  homogenicznego tworzywa sztucznego oraz zmodernizowano system dojrzewania kostki brukowej na dwóch liniach produkcyjnych.
Dziś Superbruk to zaawansowane przedsiębiorstwo dysponujące czterema innowacyjnymi liniami technologicznymi o łącznej dziennej mocy wytwórczej na poziomie ok. 15 000 m2, to 100 wykwalifikowanych i skutecznych pracowników oraz zadowoleni klienci w Polsce oraz poza jej granicami, m.in. na Białorusi, Litwie czy w Rosji. Kostki Superbruk znajdziemy w budownictwie mieszkalnym, w strefie publicznej oraz na dużych prestiżowych inwestycjach – jak Port Lotniczy im. Chopina w Warszawie, Stadion Jagiellonii Białystok czy Droga Krajowa S8.
 
Uroczysty jubileusz 25-lecia
Ćwierć wieku udanej działalności firmy na rynku to znakomity powód do świętowania. Zgodnie z duchem tej idei w dniu 21 kwietnia 2017 r. w hotelu Zamek Ryn, mieszczącym się w odrestaurowanym XIV-wiecznym Zamku Krzyżackim, odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa  „25 lat sukcesu Superbruk”. Na  uroczystość przybyło blisko 250 gości. Byli wśród nich klienci, partnerzy biznesowi, przedstawiciele administracji publicznej i przyjaciele firmy Superbruk.
Dla uczestników spotkania przewidziano liczne atrakcje. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się wystąpieniem znakomitego mówcy motywacyjnego Marka Skały. Wygłosił on wykład pt. „Przywództwo i motywacja w biznesie” dopingujący przybyłych gości do refleksji oraz zawodowego i osobistego rozwoju.
Część oficjalną wieczoru rozpoczęło przemówienie współwłaściciela ABW Superbruk – Juliusza Tycjana Antoniuka. Zaprezentował on rys historyczny przedsiębiorstwa, wplatając wiele zabawnych i wzruszających anegdot. W finale swojego wystąpienia zapowiedział, nowe wyzwania i poważne zmiany w obszarze organizacyjnym Superbruk:
- Przyszedł  więc czas, aby zarządzaniem w przedsiębiorstwie podzielić się z młodszym pokoleniem, które wznosi ze sobą wiedzę, świeże pomysły i silne dążenie do innowacyjności. Zmiana pokoleniowa w kierownictwie przedsiębiorstwa, jest konsekwencją obranej przed laty i systematycznie realizowanej strategii. Młody lider, ze  swoją szeroką wizją i pasją, przy wsparciu naszego doświadczenia jest gwarantem dalszego dynamicznego rozwoju firmy i otwierania jej na nowe obszary działań. – wskazał Juliusz Tycjan Antoniuk, jednocześnie zapraszając na scenę nowego członka Zarządu ABW Superbruk – Dominikę Gułaj, na której ma spoczywać od  tej chwili odpowiedzialność zarządzania przedsiębiorstwem.
 
Dominika Gułaj zapewniła o swojej gotowości do przejęcia tej wymagającej funkcji:
- Jestem zdecydowana i zdeterminowana, by mierzyć się wyzwaniami, jakie niesie ze sobą zarządzanie dużym przedsiębiorstwem produkcyjnym. Za cel biorę sobie zapewnienie rozwoju firmy, w szybko zmieniającym się  otoczeniu biznesowym, gospodarczym i technologicznym, zachowując przy tym rodzinny charakter działalności, poszanowanie dla jej wartości i dotychczasowych osiągnięć – zadeklarowała.
 
W dalszych słowach przekazała podziękowania dla klientów i partnerów biznesowych za zaufanie i lata efektywnej współpracy. Nie zapomniała również o pracownikach firmy Superbruk. Podkreśliła swoją wdzięczność za ich zaangażowanie, lojalność i wkład w zbudowanie obecnej pozycji przedsiębiorstwa na rynku. Załoga Superbruk nie pozostała dłużna. Reprezentanci pracowników, w imieniu całego zespołu, przekazali na ręce właścicieli i Zarządu pamiątkową tablicę i kwiaty wraz gratulacjami z okazji jubileuszu.
Oficjalna część Gali 25-lecia została zwieńczona jubileuszowym tortem oraz uroczystym toastem.
W dalszej części wieczoru na gości czekały wyśmienite atrakcje. Mieli okazję zobaczyć emocjonujący pokaz barmański w stylu flair. Gwiazdą wieczoru był  jeden z najlepszych Cover-Band'ów w Polsce – zespół Mega. Do  tańca porwał również znakomity DJ Damian Kowalski. Przybyli goście bawili się do białego rana, w szampańskich nastrojach świętując Jubileusz 25-lecia ABW Superbruk.

 


RECYKLING-1a8b1fcd3368e611be6d7a4097f660b6.png

10-03-2017

SUPERBRUK Recycling

Pozbądź się starej kostki brukowej i zyskaj rabat na zakup nowej

Superbruk wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Uruchomiliśmy nową usługę – Superbruk Recykling. Pomagamy pozbywać się gruzu powstałego w wyniku wymiany nawierzchni z kostek brukowych.

Jeśli kupujesz naszą kostkę brukową, my oferujemy pomoc przy utylizacji Twoich starych zużytych materiałów i dodatkowo przyznamy Ci rabat na Twój zakup. Wielkość rabatu będzie przyznawana indywidualnie, w uzależnieniu od rodzaju wybranej kostki brukowej i jej ilości.

Pamiętajmy że, za wyrzucanie odpadów poremontowych i budowlanych w miejscu do tego nie przeznaczonym grożą kary pieniężne. Ponadto same odpady mogą być źródłem cennych surowców, które po procesie potwornego przetworzenia mogą być po raz kolejny wykorzystane, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Właściwe postępowanie ze zużytymi materiałami zapobiega potencjalnym negatywnym konsekwencjom dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia ludzi i zwierząt.


mini_wyprz-b3474a8042f31466b073c325472b0dea.jpg

05-12-2016

Wietrzenie magazynów!

Dziś rozpoczynamy posezonowe porządki w magazynach Superbruk. Z tej okazji klienci mogą kupić nasze kostki brukowe z wielkimi, nawet 70% rabatami.
Listę dostępnych na wyprzedaży produktów znajdziesz TUTAJ.

Na zakupy zapraszamy do siedziby firmy ABW Superbruk

Hryniewicze 75/5
16-061 Juchnowiec Kościelny

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +48 (85) 745 40 28

 

Promocja obejmuje wybrane kolekcje kostek brukowych i trwa do wyczerpania zapasów magazynowych. Wysokość rabatu ustalana jest w zależności od wybranego produktu. Zakupione kostki nie podlegają zwrotowi i reklamacji.


zdjecie_www-d0af82c389218750f536747da3dda002.jpg

07-11-2016

Jak przygotować kostkę brukową do zimy?

Późną jesienią i zimą okładziny z kostki brukowej narażone są na czynniki, które mogą negatywnie wpływać na jej kondycję i wygląd. Opady atmosferyczne, wahania temperatur, zalegające zabrudzenia – wszystko może niszczyć kostkę, odbierać jej nie tylko atrakcyjny wygląd, ale też zmniejszać walory użytkowe. Aby wiosną cieszyć zadbanym podjazdem i ogrodowymi ścieżkami warto o tym pomyśleć już teraz.

Przygotowaliśmy kilka propozycji działań, które zabezpieczą kostkę brukową i pozwolą długo cieszyć się jej pięknym wyglądem zobacz pdf.


przetarg-4ece03cd671e2cbf0cba4d4dfddf8289.jpg

23-09-2016

Postępowanie przetargowe na udzielenie zamówienia

PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA JEST DOSTAWA  2 SYSTEMÓW DOJRZEWANIA KOSTKI BRUKOWEJ W POJEDYNCZEJ KOMORZE wraz z PROJEKTEM TECHNOLOGICZNYM WDROŻENIA  W WARUNKACH FIRMY ABW SUPERBRUK Sp. z o.o.

Postępowanie przetargowe jest zorganizowane w trybie przetargu nieograniczonego przez ABW Superbruk Sp. z o.o. z siedzibą w Hryniewiczach 75/5, 16-061 Juchnowiec Kościelny
 
Postępowanie przetargowe nie jest objęte przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Niniejsze postępowanie przeprowadzone jest zgodnie z zasadą konkurencyjności opisaną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata  2014-2020
 
Zamówienie dotyczy projektu 
pt. Zasadnicza zmiana procesu produkcji kostki  brukowej podstawą ekoinnowacji w firmie ABW Superbruk planowanym do realizacji ze środków   Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego  2014-2020 oś I: Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu działanie 1.3. Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach.


Pełna treść zapytania ofertowego oraz wymagane formularze są dostępne w załącznikach:


audyt-2a3e0ff5cfc1f5ddcd455fe38bdc5b28.png

13-09-2016

Zlecenie audytu

Zapraszamy do złożenia oferty w zakresie przeprowadzenia usługi indywidualnego audytu wzorniczego i na jego podstawie opracowanie strategii wzorniczej w ramach działania 1.4 „Wzór na konkurencję” Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, Etap 1.


Pełna treść zapytania ofertowego oraz wymagane formularze są dostępne w załącznikach:


lupa-8fd5313534631a15fa1ad754ce32899b.jpg

09-09-2016

Postępowanie przetargowe na udzielenie zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 kompletów blatów do produkcji kostki brukowej z homogenicznego tworzywa sztucznego.

Postępowanie przetargowe jest zorganizowane w trybie przetargu nieograniczonego przez
ABW Superbruk Sp. z o.o. z siedzibą w Hryniewiczach 75/5, 16-061 Juchnowiec Kościelny
 
Postępowanie przetargowe nie jest objęte przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Niniejsze postępowanie przeprowadzone jest zgodnie z zasadą konkurencyjności opisaną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata  2014-2020.
 
Zamówienie dotyczy projektu:
pt. Zasadnicza zmiana procesu produkcji kostki  brukowej podstawą ekoinnowacji w firmie ABW Superbruk  
planowanym do realizacji ze środków   Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego  2014-2020
oś I: Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu
działanie 1.3. Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach

Pełna treść zapytania ofertowego oraz wymagane formularze są dostępne w załącznikach:


logo_sb-112f72b39ff055835ed8cb37702e8893.jpg

08-08-2016

Zostań Super Brukarzem!

ZASADY PROGRAMU „SUPER BRUKARZ SUPERBRUK”:

  1. Każdy Wykonawca, który zadeklaruje chęć udziału w programie, otrzymuje: baner reklamowy lub naklejkę na auto z danymi kontaktowymi do swojej Firmy zestaw gadżetów Super Brukarza (spodnie ogrodniczki z nakolannikami, koszulka, kubek, miara składana) zaproszenie na szkolenie podstawowe składające się z 3 bloków: marketingowo-sprzedażowy, produktowy, wykonawczy, które kończy się uzyskaniem certyfikatu.
  2. Grupa 30 wykonawców, którzy zrealizują największą ilość inwestycji z kostkami brukowymi i płytami betonowymi Superbruk, zostanie zaproszona na specjalistyczne szkolenie zaawansowane.
  3. Z uczestników szkolenie zaawansowanego zostanie wytypowana lista „Certyfikowanych Wykonawców Superbruk”. Będą to firmy wykonawcze polecane przez Superbruk i promowane w katalogu Superbruk, za pośrednictwem strony internetowej oraz na fanpage firmy na Facebook’u.
  4. Firmy, które w czasie trwania programu zrealizują inwestycje o największej wartości otrzymają zestaw profesjonalnych narzędzi brukarskich.
O szczegóły i dodatkowe informacje zapytaj Przedstawiciela Handlowego Superbruk lub zadzwoń pod numer telefonu: +48 693 278 126

BRUKUJ Z SUPERBRUK I ODBIERAJ NAGRODY

Regulamin


audyt-0fd4dd2253c4ab4319997eeae2adbd8d.jpg

20-10-2015

Zlecenie audytu (04.12.2015)

W związku z unieważnieniem postępowania z dnia 20 pażdziernika 2015, prowadzimy kolejny nabór ofert na przeprowadzenie usługi indywidualnego audytu wzorniczego.

Przedmiotem Zamówienia jest przeprowadzenie usługi indywidualnego audytu wzorniczego i
na jego podstawie opracowanie strategii wzorniczej w firmie ABW SUPERBRUK Sp. z o.o. , przez
co najmniej dwuosobowy zespół audytowy w ramach planowanego do realizacji projektu pt.
„Działania w zakresie wzornictwa w firmie ABW SUPERBRUK Sp. z o.o. szansą na innowacyjny rozwój”.

Pełna treść zapytania ofertowego oraz wymagane formularze są dostępne w załącznikach:


Na pisemną prośbę mailową udostępnimy pliki załączników w formie edytowalnej.ZAPYTANIE OFERTOWE Z DNIA 20 PAŹDZIERNIKA WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI ZOSTAŁO UNIEWAŻNIONE:


taras-beeb3bf55c24b6e5aa0ad02fbebeb84d.JPG

27-05-2014

Co warto wiedzieć o tarasie?

Jeśli czeka Cię budowa domu a następnie trudny wybór materiału na nawierzchnię tarasu mamy dla Ciebie dobrą radę.

Już na etapie projektowania domu warto zastanowić się z czego będzie wykonany taras. Nie zamkniemy w ten sposób drogi do wykorzystania alternatywnych rozwiązań.

Tarasy często wykonane są z drewna, terakoty jednak zdecydowanie najbardziej praktycznym, łatwym w utrzymaniu i wytrzymałym materiałem jest kostka brukowa lub płyty betonowe.

Dobieramy elementy pasujące kształtem i kolorem do naszego otoczenia.

Szczególnie polecamy eleganckie płyty VIP lub mniejsze gabarytowo płytki Plaza .

Przed ułożeniem wykonujemy jedynie podsypkę piaskową. W przeciwieństwie do drewna, beton nie wymaga regularnej impregnacji. Jest również bardziej odporny od terakoty na mróz i inne czynniki zewnętrzne. Dodatkowo płyty betonowe łatwo utrzymać w czystości, a ich powierzchnia nie jest śliska nawet po deszczu.

Radzimy zatem, aby na etapie wylewania fundamentów pod budynek pominąć wylew betonu pod taras i schody wejściowe. Wówczas w prosty sposób wykończymy taras i ganek pięknymi płytami na zdecydowanie tańszej podsypce piaskowej.


ucisk-a631392e1dad68cb498151252e960c0b.JPG

09-05-2014

Szukasz pomysłu na działalność gospodarczą?

Poszukujemy osób chętnych do wspólnego stworzenia punktów sprzedaży naszych materiałów w obrębie większych miast w województwach: Podlaskim, Mazowieckim, Warmińsko-mazurskim, Lubelskim.

Masz działkę w dobrej lokalizacji ale nie wiesz jak ją wykorzystać?

Prowadzisz już sprzedaż produktów z bliźniaczej branży i chciałbyś rozszerzyć działalność o wyroby betonowe?


Poszukujemy osób chętnych do wspólnego stworzenia punktów sprzedaży naszych materiałów w obrębie większych miast w województwach: Podlaskim, Mazowieckim, Warmińsko-mazurskim, Lubelskim.


Oferujemy szeroki zakres wsparcia sprzedażowo-marketingowego, bogatą ofertę produktów, markę znaną i rozpoznawalną na rynku, korzystne warunki współpracy oraz wieloletnią wiedzę i doświadczenie, którymi chętnie się z Tobą podzielimy.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (+48) 693 278 185 lub mailowy: robert@superbruk.com.pl


Zapraszamy do współpracy!